Szanowni Państwo
Firma Wiesława Knyzio powstała 12 kwietnia 1957 roku.
Była to firma jedno-osobowa.
Mając 20 lat i zatrudniając trzech pracowników rozpocząłem nową produkcję okuć budowlanych, która opierała się na wykonywaniu odlewów aluminiowych w tyglu: klamki, szyldy, zakrętki okienne, śruby szwedzkie itp. Produkcja metalowa: zasuwy ryglowe, zawiasy pasowe, uchwyty do rynien, rynny, narożniki okienne, tyble, okiennice itp. Wyżej wymienioną produkcję zbywałem za pośrednictwem Spółdzielni Rzemieślniczej w Warce.
W wieku dwudziestu lat w roku 1957 poślubiłem Teresę Karczewską. Od tej chwili wspólnie pokonywaliśmy trudności prowadzenia naszej Firmy. Wprowadzałem nowe artykuły do produkcji między innymi: grzejniki olejowe, falowanie blach dachowych. We własnym zakresie wykonałem maszyny do produkcji siatki podtynkowej z blachy o nazwie Ledóchowskiego i przystąpiłem do produkcji tej siatki . Produkcja siatki podtynkowej stworzyła duże możliwości handlowe co przyczyniło się do rozwoju mojej Firmy. W 1962 roku wstąpiłem do Polskiego Związku Łowieckiego. Jestem członkiem do dziś i posiadam odznaczenia łowieckie: brązowy , srebrny i złoty medal.
 
W roku 1985 przystąpiłem do produkcji regałów magazynowych, oraz w późniejszym terminie do produkcji regałów sklepowych. Regały nasze wykonane są w całości z metalu, charakteryzują się stabilną konstrukcją techniczną. Dzięki wykorzystaniu technologii malowania elektrostatystycznego proszkami, a następnie wypalania piecowego regały posiadają dużą trwałość i estetyczny wygląd. Regały produkowane w mojej Firmie sprzedawane są na terenie całego kraju. Naszym głównym odbiorcą jest Leroy Merlin Sp. z o.o. posiadająca sklepy na terenie całego kraju. Zamawiane przez inne firmy regały dostarczane są docelowo do odbiorcy własnym transportem bezpłatnie.

Jeżeli Państwo byli by zainteresowani naszą produkcją prosimy o kontakt:

Telefoniczny (48) 667 21 41
Faksem: (48) 667 42 61
e-mail : pphuknyzio@poczta.onet.pl , knyzio@knyzio.com